očkování proti klíšťové encefalitidě

očkování proti klíšťové encefalitidě

tomanatur 21. 03. 2011 12:32

Dobrý den, mám dceru 1,5 roku a ptala jsem se na toto očkování, bylo mi řečeno že to jde i u takhle malého dítěte, takže jsem byla ráda. Zmínila jsem se o tom před kamarádkou, které prý jejich dětská doktorka doporučila očkovat až od tří let z toho důvodu, že je tělo dítěte zatížené jinými očkováními, což je fakt, neboť v současnosti je dcera po očkování priorix tetra, tzv, příušnice atd. tak nevím zda očkovat či ne??? Jezdíme v létě hodně na šumavu tak nevím, jaký na to máte názor?

Lenka 26. 04. 2011 16:15

dobrý den,dceři budou v srpnu dva roky,chtěla bych jí naočkovat proti klíšťové encefalitidě,pro­tože trávíme většinu času v přírodě,ale slyšela jsem,že očkování u takto malých dětí se provádí až od 3 let,tak nevím co je na tom,nebo není pravdy?

paja 28. 04. 2011 09:29

Dobry den, rada bych se zeptala na stejnou otazku jako dve předešle pani(slečny), zda je možné očkovat dříve než před 3rokem? dceři budou v září 2roky a naše pediatrička nám sdělila,že až od tří let, dá se domluvit už dříve či ne? A proč? Děkuji Pavlína

Romana 28. 04. 2011 23:24

Dobrý den,od lékaře vím ,že je lepší očkovat až po 3roce i později,protože i když náhodou takto malé dítě onemocní většinou to mívá u takhle malých dětí mírný průběh proto to doporučení.:-|

Haňula 27. 05. 2011 10:44

Dobrý den, chci se zeptat na stejnou otázku jako mamči přede mnou mám dceru 15měsíců a chtěla jsem jí naočkovat, ale bylo mi řečeno až od dvou let koukám, co doktor- jiný názor kdo se v tom má vyznat?!Od kolika se tedy děti smí naočkovat proti klíštové encefalitidě???Dě­kuji. Dnes jsem byla s malou u doktora se zakousnutým klíštětem vytahovala ho sestra a samozřejmě ho přetrhla, tak má panickou hrůzu co bude :-(

Karin 01. 06. 2011 19:57

Dobrý den, mám prosím dotaz. Můj 7 letý syn je alergik a to na trávu, pyly a vlastně pomalu vše co kvete od jara do podzimu. Projevuje se mu to rýmou. Můžu syna i v tomto stavu očkovat?? Mnohokrát děkuji za odpověď

Milena 16. 06. 2011 11:13

Dobrý den, potřebuji přeočkovat po 3 letech proti klíšťové encefalitidě, jde to i v létě /červenec/. Děkuji za odpoveď.

Patrizia 23. 06. 2011 22:48

Dobrý den, v polovině března jsem nechala syna očkovat proti „klíšťovce“ a den před přeočkovánim jsem mu našla klíšťátko za uchem, odstranila jsem ho nejšetrněj jak to šlo, místo vyčistila a druhy den volala doktorce, co s tím, ta mi řekla, že mám místo sledovat a kluk musí být 6 týdnu jako by v karanténě..není to moc?..a bude vůbec to očkování potom něčemu platné? Jestli někdo má zkušenosti, prosím napište. Díky

Fionka 28. 06. 2011 17:26

Dobrý den,nechala jsem se naočkovat první dávkou /28.7./,za 10 dnů jedu na dovolenou,je možno druhou dávku aplikovat 8.7. což je 10 dnů?Nebo mám druhou dávku aplikovat až 18.7. – což je 20 dnů? Děkuji za odpověď

Josef 25. 03. 2012 00:04

U malých děti není enc. tak závažná , samozřejmě je to závažné onemocnění. Může se očkovat od roka , jenže děti do 2 let jsou zatíženi nepříjemnými horečnatými reakcemi . zejména po 1 dávce. Naopak u dětí od 3 let jsou reakce minimální. Nicméně zlom nastává po dosažení 2 roku věku. Takže můžete očkovat už před sezonou pokud Vaše dítě dosáhlo věku 2 let jinak je lépe očkování odložit – tedy je to věc názoru očkovat lze od roka.

«  1 

Přidat reakci